01.

Poznanie i określenie potrzeb

Każdy projekt poprzedzamy rozmową o oczekiwaniach i potrzebach naszych Klientów. Pytamy o ich styl życia, o marzenia i plany na przyszłość. Poznajemy ich preferencje estetyczne oraz potrzeby funkcjonalne. Przeprowadzamy szczegółowy wywiad w formie ankiety, który pozwala nam uzyskać wytyczne do dalszej pracy. Podczas spotkania określamy budżet, który Klient planuje przeznaczyć na realizację oraz szczegółowo omawiamy wszystkie etapy naszej współpracy.

02.

Inwentaryzacja

Zanim przystąpimy do prac projektowych, wykonujemy dokładne pomiary wnętrza oraz dokumentację fotograficzną. Jeśli inwestycja jest na etapie projektu lub realizacji, bazujemy na podkładach przekazanych przez Klienta, a inwentaryzację wykonujemy bezpośrednio po zakończeniu budowy.

03.

Wstępna koncepcja

Na tym etapie przygotowujemy 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza. Pokazujemy możliwości aranżacyjne, rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, ścian oraz elementów wyposażenia. Razem z klientem wybieramy najkorzystniejszą wersję, którą będziemy rozwijać w póżniejszym czasie. Zaczynamy myśleć o charakterze wnętrza, kolorystyce i materiałach. Szukamy inspiracji oraz rozwiązań, które podłączą wymagania estetyczne oraz technologiczne w harmonijna całość. Nasze propozycje prezentujemy na planszach inspiracji – moodboardach.

04.

Wizualizacja

W następnym etapie tworzymy model 3D i wizualizacje, których zadaniem jest pokazanie Klientowi jak będzie wyglądało wnętrze oraz potwierdzenie proponowanych rozwiązań, kolorystyki, materiałów i wyposażenia.

05.

Projekt wykonawczy

Prezentujemy Klientowi materiały wykończeniowe oraz elementy wyposażenia pokazane na wizualizacjach. W oparciu o wypracowaną koncepcję przygotowujemy szczegółowy projekt wykonawczy w postaci rysunków technicznych – rzutów, przekrojów, rysunków mebli oraz innych indywidualnie projektowanych elementów wyposażenia. Projekt jest podstawą do realizacji prac na budowie dla ekipy wykonawczej oraz branżystów, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Klientem. Częścią składową projektu jest zestawienie ilościowe materiałów i sprzętów oraz elementów wyposażenia zawartych w projekcie wraz z określeniem miejsca ich zakupu.

06.

Kosztorys

Na podstawie zestawienia ilościowego materiałów i produktów zawartych w projekcie, przygotowujemy kosztorys. Dokument zawiera wycenę wykonania indywidualnie zaprojektowanych elementów wyposażenia wnętrza. Jest dla nas niezmiernie ważne, aby założenia budżetowe były respektowane w całym procesie projektowym.

07.

Nadzór i realizacja

Naszym Klientów oferujemy usługę nadzoru i koordynacji prac w trakcie realizacji inwestycji. Na początku ustalamy harmonogram, który jest niezbędny do przeprowadzenia budowy bez niepotrzebnych przestojów i opóżnień. W trakcie trwania prac wykończeniowych pilnujemy ich jakości, terminowości i zgodności z projektem. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcami i dostawcami wyposażenia.

 

Możemy polecić zaufanych i doświadczonych podwykonawców, z którymi współpracujemy od wielu lat. Służymy pomocą w doborze firm specjalistycznych, które zaprojektują rozwiązania multimedialne, systemy alarmowe czy klimatyzację.

08.

Zakończenie realizacji

To dla nas najprzyjemniejszy moment, kiedy wraz z Klientem możemy świętować zakończenie budowy. Zadowolenie Klientów, jest wyznacznikiem dobrze wykonanej wielomiesięcznej pracy. Nasza współpraca dobiega końca, ale nierzadko spotykamy się przy kolejnych projektach.

+48 501 202 901

dekadesign@op.pl

ul. Andersa 3/18, 81-831 Sopot

NIP: 585 134 92 02, REGON 220220375

Kontakt

Dodaj plik

Zmień